Wyszukiwałeś:

przejscie X

pieszych X

. Znaleziono 19 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: dla.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przejscie dla pieszych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 19 wszystkich):

Pieszy na drodze

Wypadki z udziałem pieszych zajmują drugie miejsce pośród wszystkichrodzajów wypadków drogowych w Polsce. Najczęściej kończą siępoważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

 

O tej porze roku ginie więcej pieszych

Podczas minionego weekendu na polskich drogach w 343 wypadkach zginęło 51osób. Aż 29 z nich stanowili piesi. Są oni bez wątpienia tą grupąużytkowników dróg, która w okresie jesiennym jestszczególnie narażona na niebezpieczeństwo.

 

Zielone - idź, czerwone ? stój!

Mogłoby się wydawać, że nie ma prostszych zasad. A tymczasem, jak pokazująpolicyjne statystyki, wciąż na przejściach dla pieszych dochodzi dotragicznych wypadków, w których z reguły piesi są bez szans.

 

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych?

Tylko podczas minionej doby w wypadkach drogowych na terenie Polski zginęło 5osób. Wszystkie ofiary to piesi. Od kilku lat najwięcej wypadkówz udziałem pieszych i najtragiczniejsze ich skutki odnotowuje się w okresiejesienno-zimowym. Co robić zatem, by na drogach także i piesi czuli siębezpiecznie?

 

Ostrożniej na przejściach dla pieszych

Nadmierna prędkość, pośpiech, brak uwagi, czy nieustąpienie pieszemu– to najczęstsze przyczyny potrąceń, do jakich dochodzi na przejściachdla pieszych z winy kierowców. Zbliżając się do przejścia, należyzwiększyć swoją czujność i zmniejszyć prędkość swojego auta. Pieszy wzderzeniu z samochodem ma małe szanse na wyjście z tego cało.

 

Wątek na forum: Prace na DW 223 pod Bydgoszczą

Koncepcja modernizacji drogi DW 223 dojrzewa bardzo długo.Pierwszym etapem była budowa wąskiej rynny w centrum Białych która spowodowała zawęzenie ruchu.W momencie awari samochodu na pasie powoduje paraliz całego ciagu.Wydaje sie ze naczelnym zadaniem była budowa sciezki dla rowerów która zosta...

 

Kieruj się rozsądkiem

Komenda Główna Policji rozpoczyna tak zatytułowaną kampanięspołeczną. Akcja adresowana przede wszystkim do osób starszych (60+),motocyklistów i pieszych. KGP zachęca wszystkich użytkownikówdróg do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większejżyczliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisówprawa.

 

Piesi vs kierowcy - nierówny pojedynek na drodze

Choć producenci samochodów tworzą coraz bezpieczniejsze konstrukcje,których zadaniem jest również ochrona pieszego w razie najechaniana niego, kolizja z udziałem niezmotoryzowanej osoby zawsze będzie dla niegobardzo niebezpieczna. Nie oznacza to jednak, że winni w tego typu przypadkachzawsze są kierowcy. Również i przechodnie często mają swoje zauszami.

 

Piesi będą bezpieczniejsi na przejściach?

Szykują się zmiany w przepisach - wzorowane na rozwiązaniach państwzachodnich, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym wokolicy przejść dla pieszych.

 

Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Jeszcze w tym roku w miejscowości Gaj nad drogą krajową nr 7 powstaniekładka dla pieszych. Za miesiąc poznamy firmę, która zrealizuje tąinwestycję.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przejscie dla pieszych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019