Wyszukiwałeś:

przepisy X

ruchu X

drogowego X

. Znaleziono 234 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przepisy ruchu drogowego

Spróbuj też wyszukać: przepisy ruchu drogowego w państwach europejskich jazda w fotelikach do jakiego wieku

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 234 wszystkich):

Posłowie zajęli się drogami osiedlowymi

W dniu wczorajszym w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie propozycji zmian dokodeksu drogowego. Główne punkty dotyczą uregulowania kwestiiprzepisów na drogach wewnętrznych oraz odholowywania źle zaparkowanychsamochodów na koszt właściciela.

 

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Koniec z parkowaniem na kopertach...i nie tylko!

Już od soboty 4 września obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego,które ukrócają samowolkę kierowców parkujących na tzw.kopertach. Zmienia się także status osiedlowych uliczek, które będąteraz traktowane jak zwykłe drogi publiczne.

 

Nowe rozporządzenia w sprawie fotoradarów

Wczoraj w życie weszły dwa rozporządzenia precyzujące przepisy dotyczącezmieniającej się od 1 lipca br. "ustawy radarowej". Nie dojdziezatem sytuacji, że będzie obowiązywać ustawa, a nie będzie do niejstosownych przepisów wykonawczych, co niestety już miało miejsce wnaszym kraju.

 

Punktami karnymi w kierowców

Zwiększone jakiś czas temu kwoty mandatów, a teraz zaostrzone przepisydotyczące punktów karnych dla kierowców, którzy łamiąprzepisy ruchu drogowego. Taką drogę obrał resort spraw wewnętrznych w walcez piratami drogowymi. Między innymi punkty karne będą przyznawane za rozmowęprzez komórkę podczas prowadzenia samochodu, więcej otrzymamy ichtakże za jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz za nieprawidłoweprzewożenie małych dzieci.

 

Nowe przepisy ruchu drogowego już niebawem

W przyszłym roku czekają nas wręcz rewolucyjne zmiany w przepisach ruchudrogowego, w tym dotyczące prawa jazdy. Jakie nowe kategorie pojawią się wregulaminie i do czego będą uprawniać? Za ile punktów będzie możnastracić prawo jazdy? Czy egzaminy będą trudniejsze i na jakich warunkachbędzie można je zdawać?

 

Czy nowe przepisy zwiększą korki?

Skutki zmian w przepisach szkolenia kierowców spowodują co prawda wzrostświadomości świeżo upieczonych kierowców, mogą jednak przyczynićsię do wzrostu korków na naszych drogach. Niewykluczone, że będątakże kusić młodych kierowców do łamania przepisów drogowych.

 

Czy "krokodylki" powinni łapać z nieoznakowanych aut?

Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz, ma poważne wątpliwości,czy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, popularnie zwani przezkierowców "krokodylami", powinni używać nieoznakowanychpojazdów do łapania naruszających przepisy ruchu drogowego. Z tym teżproblemem wystąpiła do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Znamy nowe pytania na prawo jazdy

Szykujesz się do egzaminu teoretycznego? A może po prostu chciałbyśsprawdzić swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego? Jest już gotowanowa baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy.

 

3,5 tysiąca odebranych praw jazdy

Czerwiec był pierwszym pełnym miesiącem, w którym obowiązywały nowe,dużo bardziej rygorystyczne przepisy ruchu drogowego. Nowe regulacje przynosząpozytywne efekty - było mniej wypadków, zabitych i rannych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przepisy ruchu drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019