Wyszukiwałeś:

ropa X

naftowa X

. Znaleziono 11 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ropa naftowa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11 wszystkich):

Są pierwsze spadki cen paliw

W ciągu tygodnia na polskich stacjach spadły średnie ceny paliw (benzyna,olej napędowy) - na niektórych obiektach wyraźnie, na innych mniej. Toefekt tańszej ropy i paliw gotowych na rynkach międzynarodowych.

 

A paliwa nadal tanieją

Na światowych giełdach od dwóch tygodni ropa naftowa porusza się wgranicach 75-80 dolarów za baryłkę. Systematycznie taniały też paliwana międzynarodowych giełdach paliwowych, to sprawiło, że ceny obniżyłyteż krajowe rafinerie, skutkiem czego są kolejne już obniżki średnich cenpaliw na polskich stacjach benzynowych.

 

Olej napędowy najdroższy od ponad roku!

Przeciętna cena detaliczna oleju napędowego w Polsce przebiła 4 zł/l,osiągając poziom najwyższy od przełomu października i listopada 2008.Według ekspertów rynkowych jest jednak szansa, że niedługo cenypójdą w dół.

 

Są podwyżki i będą kolejne

Na polskich stacjach paliw w ostatnich dniach możemy zaobserwować podwyżkicen. Niestety, w najbliższym czasie musimy się liczyć z kolejnym ruchem cen wgórę.

 

Biopaliwa wcale nie takie ekologiczne

Biopaliwa miały być lekiem na całe zło, a przynajmniej na wyczerpujące siępowoli zapasy paliwa, na niespodziewane wahania cen, głównie wgórę, uzależnienie rynku paliw od kilku zaledwie krajów. Dziśjuż wiadomo, że w obecnej formule nie tylko zbawienia nie przyniosą, alemogą przyczynić się do większych strat. Dlatego niezbędne są zmiany przyprodukcji szeroko pojętych biopaliw.

 

Benzyna będzie tańsza!

Nie będzie podwyżek cen paliw. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższymczasie powinny się one utrzymywać na tym samym poziomie, co pod konieczeszłego roku. Jeśli te prognozy się potwierdzą, będzie to pierwszy rok odczterech lat, kiedy tendencja wzrostowa wyhamuje.

 

Benzyniaki i ropniak będą długo dominować

Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej przedstawiła raport, zktórego wynika, że do 2040 roku nadal dominującym źródłempaliwa będzie benzyna i ropa naftowa.

 

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Międzynarodowy koncern BP twierdzi, że światowe zasoby ropy naftowejwyczerpią się za 53.3 lata. Czy jest to powód do zmartwień?

 

Czy przez konfikt na Ukrainie wzrosną ceny paliw?

Do tej pory kierowcy wciąż z niedowierzaniem patrzą na ceny paliw. Mimookresu wakacyjnego, nie tylko nie poszły one w górę, ale wręcztaniały. Sytuacja polityczna na wschodzie może jednak niebawem zmienić tetendencje.

 

Diesel w zimie. Jak dbać o ten silnik

Wiemy, że silniki Diesla nie tolerują zimy i niskich temperatur. Zobacz, jakzadbać o jednostkę wysokoprężną, żeby nie mieć rano problemów zodpalaniem.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ropa naftowa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019