Wyszukiwałeś:

rozliczanie X

myta X

. Znaleziono 5 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: rozliczanie myta

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 5 z 5 wszystkich):

DKV rewolucjonizuje opłaty drogowe

DKV wprowadziło jednolity, automatyczny system rozliczania opłat zaautostrady, mosty i tunele w całej Europie. Pierwsze kraje, w którychzostanie uruchomiony, to: Francja, Hiszpania i Portugalia. Do pobierania opłatposłuży urządzenie pokładowe DKV Box.

 

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

Elektroniczne myto z opóźnieniem

Już w marcu mieliśmy poznać wszystkich wykonawcę elektronicznego systemupoboru opłat za korzystanie z polskich dróg. Niestety z powodówbłędów formalnych, którymi obarczona była część złożonychwniosków, termin składania ofert na budowę systemu został przesuniętydo połowy kwietnia. To oznacza, że wymagane przez Brukselę zakończenieinwestycji do lipca 2011 roku może być trudne.

 

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Wszystkie autostrady w Niemczech są objęte mytem, obowiązującym pojazdy omasie powyżej 12 ton. Wielu kierowców ciężarówek korzysta zatemz dróg krajowych by zaoszczędzić na opłatach drogowych. W odpowiedzina ten dosyć powszechny proceder, niemieckie Ministerstwo Transportu planujewprowadzenie myta od połowy 2011 r. także na tych trasach.

 

160 mln zł w trzy miesiące

Od trzech miesięcy działa w Polsce system viaTOLL. Wstępne szacunkizakładały, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy funkcjonowania zbierzeok. 400 mln zł. Po pierwszych trzech miesiącach osiągnięto blisko połowęzakładanej kwoty, a wpływy rosną z miesiąca na miesiąc.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "rozliczanie myta".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019