Wyszukiwałeś:

rynek X

niezalezny X

. Znaleziono 12 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: rynek niezalezny

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 12 wszystkich):

Wątek na forum: Co oznacza rynek niezależny, a co autoryzowany?

na pewno Polacy skorzystają na otwarciu autoryzowanych serwisów Mazdy - teraz auta tej marki są łatwiej dostępne, a co najważniejsze nie ma już problemów z częściami zamiennymi ~grześek

 

Wątek na forum: Auto-Land wspiera niezależny moto-rynek

Pojęcie "Niezależny moto-rynek" rozumiem jako rynek, gdzie państwo nie stara się nałożyć podatków na wszystko, co się da. Dlatego auto wolę sobie sprowadzić z Niemiec. Na przykład takiego Chryslera. Jest taniej. ~dawid

 

Niezależny rynek części bez dyskryminacji

Części zamienne kluczowe dla bezpieczeństwa, a także istotne z punktuwidzenia ochrony środowiska będą mogły być, po spełnieniu określonychstandardów, produkowane przez niezależnych producentów.

 

Co oznacza rynek niezależny, a co autoryzowany?

Obecnie, z  korzyścią dla konsumenta i gospodarki na rynku działajązarówno autoryzowane serwisy, jak i niezależni producenci idystrybutorzy części oraz obsługujące wiele marek warsztaty samochodowe.Właściciele samochodów mogą swobodnie wybierać między konkurującymize sobą dostawcami części i usług napraw pojazdów. Jednakże tazdrowa sytuacja ulegnie drastycznej zmianie w maju 2010 roku po wygaśnięciuobowiązującego rozporządzenia GVO/BER (WE).

 

Niezależny rynek zadowolony ze zmian GVO

Organizacje reprezentujące niezależny rynek motoryzacyjny w Europie FIGIEFAjak i w Polsce SDCM przyjmują z zadowoleniem rozpoznanie i zgłębienie przezKomisję Europejską potrzeby ustanowienia specyficznych zasad dla rynkumotoryzacyjnego, ale również domagają się od Komisji krokówpotwierdzających to w najbliższej przyszłości.

 

Nie będzie jednak rewolucji

Obowiązujące od 2003 roku rozporządzenie GVO, które regulowało ryneksprzedaży oraz serwisowania nowych samochodów, z dniem 1 czerwca br.odchodzi do lamusa. Właściciele aut nie muszą się jednak obawiać.Zastępujące je przepisy nie zmienią na całe szczęście jakoś diametralnieich sytuacji, choć pojawiały się wcześniej pogłoski, iż szykują się wtym temacie dość pokaźne zmiany. Na gorsze.

 

Nowe GVO - będzie lepiej czy gorzej?

Od kilku dni na europejskim rynku panują zmienione przepisy regulujące zasadysprzedaży samochodów oraz ich serwisowania. Jak te zmiany wpłyną nazwykłych konsumentów? Czy ich sytuacja się pogorszy, pozostanie bezzmian, a może się polepszy?

 

Pawlak zadba o rozwój rynku motoryzacyjnego

Wicepremier Waldemar Pawlak będzie brał udział w pracach grupy CARS 21działającej przy Komisji Europejskiej, której zadaniem jest dbanie owłaściwy rozwój oraz poprawę konkurencyjności branży motoryzacyjnejw Europie.

 

Warszawa motoryzacyjną stolicą Europy

W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiegorządu, reprezentanci niezależnych producentów i dystrybutorówczęści motoryzacyjnych oraz szefowie organizacji zrzeszającychdystrybutorów części samochodowych z krajów członkowskich UE,by  wspólnie rozmawiać o branży motoryzacyjnej i jejprzyszłości. 29 września br. Warszawa stała się motoryzacyjną stolicąEuropy.

 

Jakość porównywalna, cena niekoniecznie

Współcześnie produkowane samochody, w zależności od marki, składająsię z ok. 15 do 20 tys. części, choć np. Toyota podaje nawet liczbę 30 tys.Większość tych elementów, na szczęście dla kierowców, niejest wymieniana w trakcie użytkowania pojazdu. Pozostałe z powodzeniemdostępne są na niezależnym rynku, czyli bez logo koncernu samochodowego,dzięki czemu koszty utrzymania auta mogą być znacząco niższe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "rynek niezalezny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019