Wyszukiwałeś:

rynek X

transportowy X

. Znaleziono 42 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: rynek transportowy

Spróbuj też wyszukać: rynek transportowy w Polsce

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 42 wszystkich):

Jarmuziewicz: "Przewoźnikom grożą nieuchronne bankructwa"

- Dziś jednym z najpoważniejszych problemów na rynku transportusamochodowego jest konkurencja wewnątrz gałęziowa. Spowodowana jest nie tylkozmniejszeniem liczby zleceń frachtu, ale nadmiernym rozwojem mocy przewozowych.- powiedział wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz podczas sesjipoświęconej infrastrukturze i transportowi Europejskiego KongresuGospodarczego w Katowicach

 

Kabotaż od 1 maja we Włoszech legalny

Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Rzymie od1 maja 2009 r. wchodzą we Włoszech nowe przepisy dotyczące kabotażutowarów (przewozu wewnątrz innych krajów członkowskich UE). Od 1maja 2009 rynek włoski będzie uwolniony.

 

Kryzys? Na zdrowie!

Już blisko od roku globalny kryzys finansowy niepodzielnie rządzi w mediach.Ekonomiści przerzucają się czarnymi wizjami braku rządowej odpowiedzi naspowolnienie gospodarcze a analitycy prezentują kolejne pesymistyczne dane.Mało kto jednak zwraca uwagę, że kryzys niesie za sobą także pozytywneskutki.

 

Przewoźnicy przypominają się dłużnikom

Polscy eksporterzy borykają się z ogromnymi problemami z nieterminowopłacącymi kontrahentami z zagranicy.  Jak podają analitycy jednymi znajwiększych dłużników są klienci przedsiębiorstw transportowych.

 

Problem Kasandry

Rynek transportowy, a co za tym idzie rynek sprzedaży samochodówużytkowych i ciężarowych, to swego rodzaju barometr rynku. Jeszcze w 2007 r.ten barometr pokazywał piękny, słoneczny wyż a tylko nieliczni ekonomicznimeteorologowie przewidzieli burze z piorunami i gradobicia.

 

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W oczekiwaniu na lepsze czasy, przewoźnicy zaciskają pasa – wielu z nichobniżyło ceny przewozów do poziomu poniżej kosztówdziałalności. Na rynku trwa wojna cenowa i nie można liczyć, że wnajbliższym czasie rynek odbije się od dna - pisze Gazeta Prawna.

 

DAF: Podsumowanie roku 2009

Mimo że 2009 rok upłynął pod znakiem kryzysu, DAF jest zadowolony zutrzymania pozycji lidera w sprzedaży najcięższych pojazdówciężarowych (powyżej 16 ton DMC). Dzięki rozwojowi sieci dealerskiej iserwisowej oraz planom inwestycyjnym, koncern patrzy w przyszłość zoptymizmem.

 

Cena usług kształtuje polski rynek TSL

Polscy przedsiębiorcy przy wyborze operatora usług TSL (transport spedycjalogistyka), nadal kierują się przede wszystkim ceną. Jak wynika z badańprzeprowadzonych na zlecenie firmy PEKAES, to cena w głównej mierzekształtuje polski rynek.

 

Branża pojazdów użytkowych - powrót na drogę wzrostu

Kryzys w branży motoryzacyjnej w latach 2008/2009 bardziej niż samochodyosobowe dotknął sektor pojazdów użytkowych. Kryzys zostałpogłębiony w wyniku nałożenia się na niego cyklicznego spowolnienia,które doprowadziło do spadków sprzedaży sięgających nawet ok.60%. Obecnie eksperci rynkowi z optymizmem patrzą w przyszłość, licząc nawzrosty w tym segmencie rynkowym.

 

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Firma DAF Trucks wspólnie z kilkoma kooperantami przygotowała prototyppojazdu będącego połączeniem ciągnika z naczepą o wyjątkowo niskimpołożeniu siodła, co pozwala uzyskać o 20% większą ładowność.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "rynek transportowy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019