Wyszukiwałeś:

samar

. Znaleziono 101 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: samar

Spróbuj też wyszukać: instytut badań rynku samar

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 101 wszystkich):

Produkcja samochodów rośnie

Produkcja samochodów osobowych w Polsce w październiku wzrosła o blisko 7% wstosunku do ubiegłego miesiąca. Wyniosła ona w październiku 52 599 sztuk, o19,34% więcej w porównaniu do października ubiegłego roku - podała firmaSamar.

 

Sprzedaż spada - produkcja rośnie

Pomimo drastycznego spadku sprzedaży nowych samochodów osobowych na polskimrynku, ich produkcja utrzymuje się na wysokim poziomie. W listopadzie br.,linie produkcyjne opuściło 52 754 samochodów, o 19,2% więcej w porównaniudo listopada ubiegłego roku i o niecałe 2% więcej niż w miesiącu ubiegłym- podaje Samar.

 

Produkcja aut w Polsce rośnie

Całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych zamknęła się wstyczniu 2006 roku liczbą 57 163 sztuk, o ponad 13% większą niż uzyskana wstyczniu roku 2005. Liderem w produkcji jest firma Fiat. Na drugiej pozycjiznajduje się Opel, a na trzeciej Volkswagen - informuje instytut Samar,zajmujący się monitoringiem rynku samochodowego.

 

Rekordowa produkcja w marcu

Całkowita produkcja samochodów osobowych i dostawczych w marcu zamknęła sięrekordową liczbą 64 430 sztuk, o ponad 23% większą w porównaniu do marcaubiegłego roku. W porównaniu do poprzedniego miesiąca - lutego, produkcjazwiększyła się o ponad 15% - poinformował Instytut Samar.

 

Polska: Słaby sierpień dla dealerów

Sprzedaż nowych samochodów osobowych w okresie od stycznia do końcasierpnia 2009 roku wyniosła 214 626 aut, co oznacza wzrost o 0,99% w stosunkudo analogicznego okresu ubiegłego roku - informuje Instytut Badań RynkuMotoryzacyjnego Samar.

 

Zmiany w VAT ale nie dla wszystkich

Zmiany w zakresie VATu od aut służbowych (w tym tzw. aut z kratką) nieobejmą pojazdów typu kombi czy van - służących głównie doprzewozu ładunków nawet tych umożliwiających przewóz pięciuosób. W ich przypadku nadal będzie możliwe odliczenie pełnej kwotyVATu, zawartej w cenie samochodu - podaje IBRM Samar.

 

Samar: produkcja dostawczych rośnie

W marcu poziom produkcji samochodów w polskich fabrykach był praktycznietaki sam jak rok temu. Po rekordowych spadkach o ponad połowę wzrosłaprodukcja samochodów dostawczych. Produkcja samochodów dostawczychw marcu wyniosła 8 541 sztuk i była większa o 31,6% od lutowej oraz aż o 53%od wyniku sprzed roku, podaje Instytut Samar.

 

Walka o pełne odliczenie VAT od aut trwa

Polski rząd wnioskuje do Komisji Europejskiej o możliwość wprowadzeniakolejnego okresu przejściowego, jeśli chodzi o odliczanie podatku VAT przyzakupie auta na firmę, a tymczasem IBRM Samar wraz ze ZwiązkiemDealerów Samochodów przesłały do Ministerstwa Finansówpropozycję innego uregulowania przepisów w tym zakresie.

 

Nadal malejąca produkcja aut w Polsce

W październiku 2013 roku polskie fabryki opuściło 48 881 aut osobowych idostawczych. Jest to o 9% mniej (-4 906 szt.) w stosunku do września 2013 -poinformował Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar.

 

Sprzedaż aut w Polsce - październik najlepszy od 15 lat

Październik okazał się bardzo dobrym miesiącem dla polskiego rynkumotoryzacyjnego. Sprzedaż nowych aut osobowych rośnie i nie ma jużwątpliwości, że rynek zakończy ten rok na plusie - wynika z raportu Samar.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019