Wyszukiwałeś:

samochody X

ciezarowe X

. Znaleziono 208 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: samochody ciezarowe

Spróbuj też wyszukać: samochody ciezarowe volvo

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 208 wszystkich):

DAF CF i XF105 w wersji "Edycja 2009"

Nowe wersje DAF'a charakteryzuje zoptymalizowany i ekonomiczny układ napędowy.Dla klientów ceniących sobie dodatkowe udogodnienia i bezpieczeństwodostępny jest adaptowalny tempomat (ACC) z modułem ostrzegania przed kolizją(FCW). Wielu dealerów, pragnąc zaprezentować wszystkie dostępnerozwiązania w jednym modelu, skonfigurowało samochód XF105„Edycja 2009” jako pojazd Safety Demo.

 

Rynek pojazdów ciężarowych: brak perspektyw na poprawę

Pierwsza połowa bieżącego roku stała pod znakiem powolnej stabilizacji cenużywanych ciężarówek. Jednak okres ten już się skończył, a rynekponownie negatywnie zareagował na bardzo słaby popyt. Wartościciągników siodłowych Euro 2 i Euro 3 w ostatnich miesiącachgwałtownie spadły. Szczególnie dotyczyło to marek najtańszych narynku (Iveco, Renault), co spowodowane było większą dostępnością bardziejprestiżowych marek w atrakcyjnych cenach.

 

60-lecie produkcji samochodów ciężarowych DAF

„Pierwsze seryjnie produkowane podwozia ciężarowe z fabrykisamochodów N.V. Van Doorne’a w Eindhoven odsłonięto wczoraj przyaplauzie publiczności”, donosił Holenderski Kurier Transportowy 29 lipca1949 r. Nowo budowana fabryka miała w 1950 r. wyprodukować dwa tysiąceciężarówek. To zupełnie odmienna skala produkcji w porównaniu zponad 65 000 samochodów ciężarowych, które zjechały z taśmprodukcyjnych DAF-a w Eindhoven i Leyland (Wielka Brytania) w 2008 r.

 

Nowa Scania serii R - ekonomiczne rozwiązanie dla transportu

Scania zaprezentowała nową generację samochodów ciężarowychserii R. Pojazdy te mają zdaniem producenta wzmocnić pozycję Scania wsegmencie przewozów długodystansowych.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Wahania na rynku pojazdów ciężarowych

Ostatnie 2-3 miesiące na polskim rynku samochodów ciężarowych byłykontynuacją trendów rynkowych z początku roku. Popyt na używaneciągniki siodłowe Euro 5 znacznie wyhamował. Brak stabilizacji kursu eurooraz cen paliw nie zachęca także do zakupów nowego taboru.

 

W połowie 2011 ciężarowe już bez winiet

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum Kapschpodpisały umowę na zaprojektowanie, dostawę oraz obsługę Krajowego SystemuPoboru Opłat (ETC). System będzie gotowy 1 lipca 2011 roku.  Wielkośćprzychodów z systemu ETC w ciągu obowiązywania umowy, czyli w latach2011-2018 szacowana jest na 19,5 mld zł. System ETC obejmie docelowo ok. 2000km autostrad, 5000 km dróg ekspresowych i 600 km dróg krajowych. Wposzczególnych latach przychody Skarbu Państwa będą wynosić od ponad360 mln zł do 3,7 mld zł.

 

Rosną ceny używanych ciężarówek

Po okresie stabilizacji cenowej rynek zaczyna powoli odczuwać wzrost wartościużywanych samochodów ciężarowych. Pomimo nie najwyższego popytu,ciągniki siodłowe Euro 5 drożeją, ponieważ ich ceny w Europie Zachodniejznacznie wzrosły. Nasilający się import tylko umocni tę tendencję.

 

Wzrost sprzedaży Volkswagen Samochody Użytkowe

W 2010 roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedała na świecie 435 600lekkich pojazdów użytkowych. W porównaniu z 2009 rokiem sprzedażwzrosła o 22,8 procent. Najlepiej sprzedającym się modelem była seria T5 -Transporter, Caravelle, Multivan i California. Światowa sprzedaż typoszereguT5 wzrosła o 27 procent, do 148 000 sztuk.

 

Będą sprawdzać, czy płacimy e-myto

94 samochody przekazane Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowegoprzez firmę Kapsch - wykonawcę elektronicznego systemu poboru opłat –wyjechały już na drogi w poszukiwaniu kierowców, którzy niedopełnili obowiązku dokonania opłaty.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "samochody ciezarowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019