Wyszukiwałeś:

sse X

gospodarka X

. Znaleziono 23 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: sse gospodarka

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 23 wszystkich):

Ułatwienia w SSE

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt zmiany ustawy o specjalnychstrefach ekonomicznych (SSE) i innych ustaw. Jego celem jest zdynamizowanienapływu nowych inwestycji do Polski poprzez m.in. skrócenie procedur,zwolnienia z części opłat oraz ułatwienia procesu wchodzenia inwestorów dostref.

 

Motoryzacja inwestuje najchętniej

Inwestycje w specjalnych strefach ekonomicznych wyniosły w 2005 r. 25,7 mld złco daje wzrost w stosunku do 2004 r. o 29 proc. Wzrosła również liczba nowychmiejsc pracy. Zatrudniono tam 112 168 osób, czyli więcej o 50,5 proc.

 

Śląskie SSE w czołówce

Specjalne strefy ekonomiczne przeżywają ożywienie. Rok 2005 był rekordowy -w 14 polskich SSE wydano 180 zezwoleń na działalność, a łączna kwotazadeklarowanych inwestycji wyniosła 7 mld zł (2 mld więcej niż w 2004).Inwestycje te mają zaowocować stworzeniem 24 tyś. nowych miejsc pracy. Wbadaniu KPMG najlepiej wypadły kolejno strefy: wałbrzyska, legnicka ikatowicka.

 

Dodatkowe hektary pod inwestycje

8 września br. wejdzie w życie ustawa o specjalnych strefach ekonomicznych, namocy której o 4 tys. ha (do 12 tys. ha) powiększy się obszar 14 specjalnychstref ekonomicznych (SSE). Nowe obszary wejdą w skład tych stref, które sązarządzane najefektywniej.

 

Katowicka SSE przyciągnie absolwentów

"Nadszedł czas, by Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nastawiła sięna ekspansję w Katowicach, stwarzając warunki dla zatrudnienia ludziwykształconych, absolwentów uczelni" - uważa wojewoda śląski TomaszPietrzykowski. Podczas konferencji prasowej wojewoda i prezes KSSE przedstawilipomysł, który powinien zapobiec emigracji zarobkowej młodych iwykształconych mieszkańców regionu.

 

Rekordowe inwestycje w specjalnych strefach

W 2006 roku do specjalnych stref ekonomicznych w Polsce trafiło ponad 9 mld złinwestycji, dzięki którym powstanie ponad 31 tys. miejsc pracy. Boominwestycyjny przeżywa większość spośród 14 polskich stref, ale od kilkulat firmy najchętniej wybierają strefy wałbrzyską i katowicką. Przebojemubiegłego roku stały się inwestycje japońskich firm, niemal bez wyjątkulokowane w SSE.

 

SSE przyciągają inwestycje

Specjalne strefy ekonomiczne skutecznie przyciągają do Polski zagranicznychprzedsiębiorców. W 2006 r. powierzchnia stref wzrosła o ponad 600 ha iwyniosła 8.164 ha, a ich zagospodarowanie oceniono na ok. 74 proc.Spółki zarządzające strefami wydały 230 zezwoleń na prowadzeniedziałalności gospodarczej w SSE. Przedsiębiorcy zainwestowali w strefachponad 35 mld zł, co oznacza ok. 38 procentowy wzrost w stosunku do 2005 r.

 

Polska zagłębiem produkcji części motoryzacyjnych

Koncerny produkujące auta raczej nie skłaniają się do inwestowania w Polsce.W ostatnim czasie włoski Fiat  podjął decyzję o ograniczeniu produkcjiw Tychach. Powoduje to, że w 2011 roku Polska może stracić  6 lokatę wrankingu europejskich producentów aut. Przybywa za to fabrykprodukujących części. Co ważne według ekspertów polska gospodarkamoże na tym skorzystać.

 

Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku

Od ponad 15 lat Specjalne Strefy Ekonomiczne stymulują rozwój przemysłui usług w wielu sektorach polskiej gospodarki. Stanowią istotną zachętęinwestycyjną dla wielu firm. Ich rozwój przyczynia się do rozwojugospodarczego kilkunastu regionów Polski. Obecnie zakłada się, że SSEzakończą działalność w roku 2020. Wyniki badania opracowanego przez Ernst& Young pokazują, że bez wydłużenia okresu działalności stref nie maco liczyć na reinwestycje u ponad połowy firm obecnych w SSE.

 

Pomysł na specjalne strefy ekonomiczne

- Bezterminowe przedłużenie funkcjonowania SSE, zorganizowanie atrakcyjnychterenów inwestycyjnych w każdej gminie oraz rozszerzenie formułyfunkcjonowania stref na inicjatywy klastrowe i technologiczne – to nowepropozycje ministra gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlak.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "sse gospodarka".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021