Wyszukiwałeś:

system X

odzyskiwania X

energii X

. Znaleziono 98 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: system odzyskiwania energii

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 98 wszystkich):

F1: KERS od BMW Sauber gotowy

Mario Theissen, szef ekipy BMW Sauber przyznał w wywiadzie, że zespółcałkowicie zakończył prace nad nowatorskim systemem odzyskiwania energiikinetycznej - KERS. Boss ekipy F1 powiedział, że instalowanie tego systemu wbolidach Kubicy i Heidfelda będzie uzależnione od wielu czynników,także tych fizycznych.

 

Audi Q7 po kuracji

Trzy lata obecności na rynku to dobry moment na pierwszy zabieg odmładzający.Poddało mu się właśnie Audi Q7, w którym jednak zmiany stylistyczneoraz modyfikacje jednostek napędowych są mniej niż drobne.

 

MultiAir - rewolucja silnikowa "made by" Fiat

Przełomowych pomysłów w dziedzinie budowy silników było wciągu ostatnich dekad niewiele. Nadchodzi jednak rewolucja, i to przez duże"R". Jej inspiratorem jest Fiat, który intensywnie testuje nowysystem o nazwie MultiAir. O nowym technologii włoskiej marki wspominaliśmy nałamach mojeauto.pl już kilka tygodni temu. Teraz postanowiliśmy przyjrzećsię jej nieco dokładniej.

 

Panamera V8 będzie oszczędniejsza

Choć kupujący tego typu auta z tak potężnymi silnikami nie patrzą raczej nawyniki spalania, to nie znaczy to, że producenci supersportowych modeli niestarają się i u nich zmniejszyć apetyt na paliwo. Porsche wprowadza właśniepewne zmiany mające obniżyć średnie spalanie w topowych wersjach Panamery.

 

Energia elektryczna z podmuchu ciężarówek

Francuzi testują urządzenia wytwarzające energię elektryczną ze wzbudzanegoprzez przejeżdżające ciężarówki podmuchu powietrza. Pracewdrożeniowe trwają już wzdłuż autostrady A6, łączącej Paryż zLyonem. 

 

Vito i Viano z zaawansowanym pakietem BlueEFFICIENCY

Już wkrótce modele Vito i Viano, które już teraz są mistrzaminiskiego żużycia paliwa, dostępne będą z jeszcze bardziej zaawansowanympakietem BlueEFFICIENCY. W jego skład wchodzić będzie od teraz dodatkowysystem odzyskiwania energii podczas hamowania, co pozwoli uzyskać kolejneoszczędności przy dystrybutorze. System trafi na listę wyposażenia seryjnegood września br.

 

Inteligentne hamowanie od Mazdy

Mazda odsłoniła właśnie kolejne szczegóły na temat innowacyjnegosystemu i-ELOOP (Intelligent Energy Loop), czyli systemu odpowiedzialnego zarekuperację energii.

 

i-Eloop - lepiej odzyskuje i więcej oszczędza

Nie, nie. To nie jest nowy model tabletu, ani sprzętu muzycznego DJ'a z Ibizy.i-Eloop to niezwykły system rekuperacji energii, który oszczędza nawetdo 10% paliwa. Tak twierdzi Mazda, pomysłodawca tego urządzenia.

 

Volvo testuje system KERS

Znany szerszej publiczności z bolidów Formuły 1, system odzyskiwaniaenergii kinetycznej KERS, jest obecnie testowany przez inżynierów Volvo.Dzięki niemu możliwe jest obniżenie spalania, i to nawet o 25 proc., a takżepoprawa osiągów auta.

 

Oszczędzaj paliwo jeżdżąc dziurawymi drogami

Co powiecie na możliwość oszczędzania paliwa dzięki dziurom w jezdni? Brzmi wspaniale i jest całkiem bliskie realizacji - amortyzatory z taką funkcją już istnieją i niebawem będą sprzedawane.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "system odzyskiwania energii".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019