Wyszukiwałeś:

tachografy X

cyfrowe X

. Znaleziono 13 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: tachografy cyfrowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 13 wszystkich):

Tachografy cyfrowe w Polsce

Ministerstwo Transportu i Budownictwa na swoich stronach internetowychopublikowało informację dotyczącą stanu wdrożenia systemu nowych, cyfrowychtachografów w Polsce. Jak wynika z treści biuletynu wszystkie trudnościzwiązane z wprowadzeniem nowych urządzeń do obiegu zostały zwalczone.

 

Dwieście tysięcy kart tachografowych

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wydaładwustutysięczną kartę do tachografu cyfrowego. System TachografówCyfrowych ruszył w Polsce 1 maja 2006 roku i został zbudowany w rekordowokrótkim okresie siedmiu miesięcy. Polska należy do krajów,które najszybciej wprowadziły system tachografów cyfrowych wcałości – nie tylko w zakresie wydawania kart, ale też podłączenia dosystemu TACHONET, który zapewnia wymianę danych na tematużytkowników między administracjami narodowymi.

 

Znowelizowano ustawę o czasie pracy kierowców

Pracodawcom w firmach transportowych będzie łatwiej prowadzić ewidencjęczasu pracy kierowców. Do rozliczenia będzie można użyć m.in.wydruków i plików pobranych z karty kierowcy i tachografucyfrowego. Nowelizacja dostosowuje także przepisy dotyczące pracy w nocy, dounijnych standardów.

 

Nowe przepisy o czasie pracy kierowców wchodzą w życie

Przypominamy, że już 28 czerwca br. wejdą w życie zmiany w ustawie o czasiepracy kierowców wprowadzonych ustawą z dnia 7 maja 2009 r. opublikowanąw Dz. U. Nr 79, poz. 670 z dnia 28 maja 2009 r. Zmieniają się przepisyzwiązane z pracą nocną oraz ewidencją czasu pracy.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

Nowa funkcja w systemie Dynafleet

Oparty na technologii internetowej system informacji transportowej Volvo Trucks,Dynafleet, został wzbogacony o kolejną funkcję ułatwiającą pracęzarówno kierowców, jak i firm transportowych. Nowa funkcja –Przesył danych z tachografu – umożliwia automatyczne przesyłanie zapośrednictwem internetu wszystkich informacji z tachografu cyfrowego do biurafirmy transportowej.

 

PIP: firmy powszechnie łamią przepisy o czasie pracy kierowców

Aż 61 proc. skontrolowanych przez Państwową Inspekcję Pracyprzewoźników łamało przepisy dotyczące czasu jazdy, czasu postojuoraz obowiązkowych przerw i czasu odpoczynku kierowców. Kontroleprzeprowadzono w ur. u 364 pracodawców, zatrudniających ogółemponad 35 tys. pracowników. Inspektorzy sprawdzili ponad 402 tys. dnipracy kierowców.

 

Będą "inteligentne" tachografy

Już za trzy lata każda nowa ciężarówka na rynku europejskim będziemusiała być wyposażona w nowe, "inteligentne" tachografy. Pokolejnych piętnastu latach takie urządzenia będą musiały się znaleźć wewszystkich pojazdach ciężarowych.

 

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Manipulowanie danymi zapisywanymi na tachografach może mieć niekorzystnenastępstwa - od wysokich mandatów po zagrożenie bezpieczeństwa w ruchudrogowym. Komisja Europejska zaczęła już prace nad inteligentnymitachografami.

 

Co trzeci tachograf w Europie zmanipulowany

Według szacunków nawet co trzeci tachograf w pojeździe ciężarowym naeuropejskim rynku może podlegać różnym manipulacjom. Nie każdy zdajesobie sprawę, że kary za ten występek są bardzo surowe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "tachografy cyfrowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021