Wyszukiwałeś:

transport X

intermodalny X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: transport intermodalny

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

28 mld euro z Programu Operacyjnego

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 3 stycznia bieżącego roku RadaMinistrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu OperacyjnegoInfrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Dzięki temu na wydatkizwiązane z transportem trafi około 28 mld euro.

 

Tiry na tory za miliard złotych

PKP Cargo chce przewozić na platformach ciężarówki kursujące zzachodu na wschód Europy - informuje Gazeta Prawna. Spółka ijednocześnie operator projektu „Tiry na tory” domaga się jednakwsparcia państwa, bo bez sporych inwestycji w infrastrukturę projekt zdaniemekspertów nie ma szans na realizację.

 

Zielone korytarze

Koncepcja Zielonych Korytarzy zakłada wzajemne uzupełnianie sięróżnych gałęzi transportu drogowego, kolejowego, żeglugi morskiejbliskiego zasięgu oraz żeglugi śródlądowej w taki sposób, abyusprawnić transport towarów na głównych ciągach komunikacyjnychw UE oraz zminimalizować negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.Zielone Korytarze mają charakteryzować się zrównoważonymirozwiązaniami logistycznymi z wykorzystaniem współmodalności,efektywną zlokalizowaną infrastrukturą i punktami przeładunkowymi.

 

Kolejnych 20 DAF-ów XF dla Erontrans

Firma ERONTRANS Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego, jeden z czołowych, polskichoperatorów logistycznych, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresiefrachtu drogowego, spedycji morskiej, usług celnych oraz logistyki, zakupiła iodebrała 20 ciągników DAF XF 105 Euro 5. Kontrakt został podpisany zautoryzowanym dealerem DAF, firmą DBK w Gdańsku.

 

Ponad miliard złotych na ITS-y w polskich miastach

W ciągu najbliższych kilku lat 33 polskie miasta i gminy wydadzą nainteligentne systemy transportowe (ITS) co najmniej 1,2 mld zł. Inwestycja wnowoczesne systemy zarządzania transportem oznacza płynniejszy ruch w miastachoraz zmniejszenie go w centrum. Efektami są spadek wydatków nautrzymanie infrastruktury i lepsza jakość powietrza.

 

Unia chce bezpiecznych i ekologicznych ciężarówek

Co jakiś czas słyszymy pomysły wychodzące z Brukseli, których celemjest ograniczanie emisji zanieczyszczeń przez samochody osobowe, a takżezwiększenie bezpieczeństwa na drogach Starego Kontynentu. Unijni urzędnicyzagięli jednak parol na całą branżę motoryzacyjną, a ekologiczne ibezpieczne mają być także te największe pojazdy ciężarowe.

 

Ciężarówki mają być bardziej przyjazne dla środowiska

Ekologia w motoryzacji zatacza coraz większe kręgi. Unia Europejskaprzedstawia swoje propozycje zmian w przepisach o pojazdach ciężarowych.Sugestie dotyczące m.in. określenia wymiarów pojazdów zewzględu na ochronę środowiska i bezpieczeństwo popiera m.in. GoodyearDunlop, który dodatkowo zwraca uwagę na dużą rolę, jaką będąodgrywać w tym procesie opony.

 

Ciągnik siodłowy o superniskim podwoziu

Firma DAF Trucks wspólnie z kilkoma kooperantami przygotowała prototyppojazdu będącego połączeniem ciągnika z naczepą o wyjątkowo niskimpołożeniu siodła, co pozwala uzyskać o 20% większą ładowność.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "transport intermodalny".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019