Wyszukiwałeś:

turbosprezarka

. Znaleziono 33 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: turbosprezarka

Spróbuj też wyszukać: turbosprężarka turbosprezarka scenic turbosprezarka nissan primastar

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 33 wszystkich):

Wątek na forum: Mitsubishi Lancer Evo IX: I chce się więcej!

EVO WYMIATA DOSLOWNIE. TO JEST MOJA WYMARZONA FURA!!! CHOPIE WIESZ CO DOBRE! ~mitsumisi

 

Nowoczesna turbosprężarka

Podczas wystawy Engine Expo w Stuttgarcie zostanie zaprezentowana nowoczesnadwubiegowa turbosprężarka skonstruowana oraz wyprodukowana przez firmęAntonov, producenta technologii przeznaczonych dla motoryzacji.

 

Jak chronić turbodoładowany silnik?

Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy imałym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodącyproducenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeliwyposażonych w mniejsze silniki, ale z turbodoładowaniem.

 

Dwa cylindry i turbo

Zmniejszone spalanie i mocno ograniczona emisja szkodliwych substancji w silnikuz doładowaniem Turbo. Tym właśnie ma wyróżniać się nowa jednostkafirmy Scuderi, która od 2010 roku wejdzie do seryjnej produkcji.

 

Ekstremalne Corvette

Firma Hennessey Performance ujawniła szczegóły dotyczące swojegonajnowszego projektu. Jest to model Z700 Limited Edition, który jestoparty na Chevrolecie Corvette ZR1.

 

Nadchodzi pięć suwów!

Obecne trendy w kwestii projektowania jednostek napędowych zmierzająnieuchronnie w jednym kierunku. Inżynierowie pracują nad coraz mniejszymi imocniejszymi silnikami, emitującymi niemalże parę wodną. Ciekawerozwiązanie opracowała firma Ilmor, która chwali się prototypemsilnika pięciosuwowego.

 

Turbo-dylemat

Turbosprężarka w samochodzie to teraz niemal codzienność. Przez lataprzyzwyczailiśmy się do turbodoładowanych silników diesla, teraz niedziwią już małe jednostki benzynowe wspomagane przez turbo. Jednak elementten wymaga szczególnego traktowania, a nie każdy o tym wie.

 

Cztery cylindry z Monachium

Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji dwutlenku węgla sprawiły, że BMWbardzo poważnie potraktowało prace nad stworzeniem czystych silnikówdiesla. Tym razem nowa gama jednostek trafi do Stanów Zjednoczonych.

 

Ferrari walczy z turbodziurą

Producenci supersamochodów w miarę możliwości omijali szerokim łukiemturbodoładowanie. Zamiast niego montowali pod karoserią potężne, wolnossącejednostki. Jednakże czasy się zmieniają, wymogi ekologii są coraz bardziejrestrykcyjne. Wobec czego nawet Ferrari zastanawia się nad wykorzystaniemturbodoładowania.

 

Turbosprężarka pod ochroną

Jednym ze sposobów na zwiększenie mocy silnika jest zamontowanieturbosprężarki. Ten coraz powszechniejszy mechanizm jest bardzo wydajny, alewymaga specjalnej ochrony. Czym jest turbosprężarka i jak ją chronić?

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019