Wyszukiwałeś:

twinscroll

. Znaleziono 11 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: twinscroll

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11 wszystkich):

Wątek na forum: Turbosprężarki z Nowej Soli?

turbinka twinscroll made in poland to brzmi dumnie ! ~observer

 

BMW X5: 5x Tak

Kiedy na przełomie 1999/2000 roku z monachijskiego garażu wyjechał pierwszysamochód sportowo-rekreacyjny wszyscy najbardziej ortodoksyjni fani BMWkrzyczeli, że to zdrada i koniec marki. Na dodatek aut zostało zaprojektowaneprzez naczelnego "heretyka" designu. Dzisiaj wiele osóbmyśląc o SUVie, a w zasadzie SAVie, myśli o BMW X5.

 

Bezpośredni wtrysk i turbo w Hyundaiu

Hyundai zaprezentował właśnie za oceanem model Sonata. Wraz z jego premierązadebiutował nowy silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów zturbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem.

 

Dwulitrowe turbo od BMW - już wiemy!

Znamy już detale zapowiadanej od dłuższego czasu nowej jednostki napędowej wBMW. Będzie to dwulitrowy, czterocylindrowy silnik w którym zastosowanotechnologię TwinPower.

 

Nowe, dwulitrowe, turbodoładowane silniki BMW

Po tym jak pojawiły się pogłoski, że pojawi się turbodoładowana jednostkaczterocylindrowa w BMW, było wiadomo, że powoli następuje koniecsześciocylindrowych rzędówek.

 

Turbo - ekstra oddech dla silnika

W latach 70-tych ubiegłego wieku świat motoryzacji uległ nowej modzie,którą ukształtowało pięć liter. Słowo "Turbo" -wypowiadane z ust entuzjastów samochodów niosło za sobą emocje,siłę i nowoczesność. Mimo, że od czasu pojawieniu się na rynku takich autjak BMW 2002 ti, Porsche 911 czy Renault 5 minęło wiele lat, koncepcjadoładowywania silnika spalinowego dodatkową dawką sprężonego powietrza nieupadła. Wręcz przeciwnie, ma się doskonale. A za sprawą tzw. downsizingu,czeka ją świetlana przyszłość.

 

Wątek na forum: Turbo - ekstra oddech dla silnika

Bardzo dobry artykuł. Przy okazji warto by opisać jeszcze jeden system który zagości w nowych BMW (raczej w mniejszych M'kach). Chodzi o bi-turbo doposażone dla poszerzenia zakresu pracy jeszcze w turbinę napędzaną elektrycznie. I nie jest to kompresor jak w VW, ale zimna część niewielkiej turbin...

 

CamInCam, czyli wał rozrządu 2 w 1

Oszczędność to w dzisiejszych czasach cnota. Nic więc dziwnego, że takiejzalety w swoich samochodach szukają wszyscy producenci. Niebawem w swoichmodelach będą mogli skorzystać z kolejnego rozwiązania, któreograniczy apetyt silników na paliwa.

 

Audi RS6 Avant powraca

Potrzebujesz luksusowego kombi, ale do tego jednocześnie cholernie szybkiego?Ta propozycja wydaje się być idealna. 560 koni mechanicznych, 700niutonometrów i zaledwie 3,9 sekundy do setki. Po prawie trzech latachnieobecności na rynek powraca najmocniejsza odmiana"A-szóstki", czyli Audi RS6 Avant.

 

Oto najlepsze silniki na świecie!

Po raz czternasty w historii odbył się plebiscyt na międzynarodowy silnikroku (International Engine of the Year). Kilkudziesięciu jurorów zcałego świata wybierało najlepsze jednostki napędowe.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019