Wyszukiwałeś:

ustawa X

transportu X

. Znaleziono 44 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: dla.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ustawa dla transportu

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 44 wszystkich):

Wątek na forum: Najwięcej dla sektora transportu

Teraz juz nie pieniadze sa najwazniejsze tylko to czy umiemy je wydac. Jesli dalej bedzie obowiazywac ta skandaliczna ustawa o ochronie srodowiska a prawo o zamowieniach publicznych nie doczeka sie prawdziwej nowelizacji a nie kosmetyczniej jak w maju 2006 to kiepsko to widze. Pozatym trz...

 

Forum Transportu Drogowego zaakceptowało projekt ustawy antykryzysowej

W dniu wczorajszym, tj. 13 lipca, przedstawiciele przewoźnikówdrogowych, skupieni w Forum Transportu Drogowego zaakceptowali projekt ustawyantykryzysowej. Ustawa ta stanowi realizację pierwszej części porozumienia,zawartego drugiego czerwca między przewoźnikami, Ministerstwem Infrastrukturyoraz Sejmową Komisją Infrastruktury. Przewodniczący Komisji InfrastrukturyStanisław Żmijan, podczas posiedzenia FTD zobowiązał się, że dokument tenwpłynie do Sejmu jako projekt poselski.

 

Pakiet antykryzysowy dla transportu w Sejmie

Pierwsze postulaty i ustalenia z pakietu antykryzysowego dla transportuznalazły się nareszcie w Sejmie. Porozumienie między Forum TransportuDrogowego, zrzeszającego organizacje przewoźników oraz MinisterstwemTransportu zostało podpisane jeszcze w czerwcu. Zgodnie z nim przewoźnicy,którzy ze względu na kryzys wycofali pojazdy z ruchu, będą m.in. moglinie płacić składek ubezpieczenia OC.

 

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Ustawa o kierujących - jak dobre wino

Jeden z najważniejszych aktów prawnych, który ma regulowaćprzepisy związane z prowadzącymi pojazdy - ustawa o kierujących, jużniedługo będzie obchodzić siedmiolecie napisania projektu ustawy. To bezwątpienia rekord, jeśli chodzi o długość wprowadzania w życie aktuprawnego w dziejach najnowszych polskiego parlamentaryzmu. Wymyślono go takdawno temu, że mało kto pamięta, po co.

 

Ważenie ciężarówek usprawnione

Sejm przyjął jedną z trzech poprawek Senatu do ustawy, dzięki którejInspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagisłużące do ważenia tirów. Dzięki tej poprawce konserwacja, naprawa ibieżące utrzymanie wag będą finansowane z budżetu państwa.

 

Prawo Jazdy: Nowe zasady wejdą za rok!

Przyszli kierowcy się ucieszą, a szkoły jazdy i WORDy na chwilę odetchną.Minister Transportu ogłosił wczoraj, że planowane zmiany nie wejdą już zakilka tygodni, ale dopiero w styczniu 2013 roku.

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Jeden egzamin, jedna baza pytań

Szykuje się kolejna rewolucja w egzaminach na prawo jazdy. Tym razemteoretycznych. W całym kraju będzie obowiązywać jedna, wspólna bazapytań, za której przygotowanie odpowiedzialny będzie minister ds.transportu. Projekt nowelizacji zmian wpłynął już do Sejmu.

 

Nowe znaki drogowe w Polsce

Na polskich drogach już niebawem spotkamy nowe znaki, oznaczające strefę czystego transportu i jej koniec. Ich zignorowanie grozi mandatem do 500złotych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ustawa dla transportu".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018