Wyszukiwałeś:

ustawa

. Znaleziono 258 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ustawa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 258 wszystkich):

Wątek na forum: Specustawa przyjęta

a kiedy ustawa wchodzi w życie...? ~ws

 

Wątek na forum: Zwrot akcyzy - krok po kroku

...ja dostałam zwrot akcyzy 23.04.2008., bez odsetek bo sie nie należały, 19 lipca weszła ustawa regulująca zwrot nadpłaty akcyz i odsetek od dnia powstania nadpłaty, a więc złożyłam wniosek o wznowienie postępowania o należne odsetki, lecz naczelnik uznał, że nie ma ono znaczenia w całości odmów...

 

Za złomowanie aut zapłacą producenci i importerzy

Przyjęta przez Sejm ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych zeksploatacji nakłada na producentów oraz importerów tych autobowiązek stworzenie sieci złomowania.

 

Ustawa o zwrocie akcyzy uchwalona!

W końcu, po blisko półtora roku od niekorzystnego dla polskiegopaństwa werdyktu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, uchwalona zostałaustawa regulująca zwrot akcyzy pobieranej przy nabyciu samochodu starszego niżdwuletniego w kraju UE.

 

Senat przyjął ustawę o zwrocie akcyzy

Na ostatnim posiedzeniu Senatu RP przyjęta została ustawa uchwalona przez Sejmw dniu 9 maja o zwrocie nadpłaty w podatku akcyzowym z tytułu nabyciawewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu osobowego.

 

Zwrot akcyzy - krok po kroku

W końcu, po blisko półtora roku od wyroku Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości, w życie wchodzi ustawa regulująca zwrot podatku akcyzowegood sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów. Ci, którzyjeszcze tego nie zrobili, mogą starać się teraz o zwrot niesłusznie pobranejakcyzy. Ci, którzy już odzyskali podatek, ale w niższej wysokości,mogą ubiegać się o brakującą część.

 

Sejm zatwierdził ustawę antykryzysową dla transportu

Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianieinnych ustaw, powszechnie zwaną ustawą antykryzysową dla transportu. Stanowito uwieńczenie kilkumiesięcznych starań przewoźników o taka zmianęprzepisów, która umożliwiłaby łagodniejsze przejście polskiegotransportu drogowego przez kryzys gospodarczy.

 

Zniknie problem podwójnego ubezpieczenia

To bez wątpienia dobra wiadomość dla zapominalskich kierowców, ale nietylko. W bieżącym roku w życie wejdą bowiem zmiany w przepisachubezpieczeniowych likwidujące m.in. uciążliwe dla kierowcówpodwójne ubezpieczenie.

 

Urzędnicy zapłacą za swoje błędy

Weszła w życie ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszypublicznych za rażące naruszenie prawa.  Zdaniem Pracodawców RP,materialna odpowiedzialność urzędników za błędy jest koniecznościąw sytuacji, gdy organy administracji nie stosują wobec przedsiębiorcówzasady równości i są wobec swoich klientów po prostunieprzyjazne, a postępowania administracyjne trwają w nieskończoność.

 

Zmiany w ubezpieczeniach coraz bliżej

Zbliżające się wybory parlamentarne znacząco wpływają na zwiększenietempa prac naszych posłów. Wśród ustaw, które zostanąznowelizowane na ostatniej prostej obecnej kadencji Sejmu, znalazła się ustawao ubezpieczeniach OC kierowców.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018