Wyszukiwałeś:

warminsko X

mazurska X

. Znaleziono 12 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: warminsko mazurska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 12 wszystkich):

Michelin zainteresowany kolejną inwestycją

Francuska grupa Michelin planuje kolejną inwestycję w naszym kraju. Na terenieWarmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może powstać obiektprodukcyjny o wartości kilkuset milionów złotych. Szczegółydotyczące inwestycji nie są jeszcze znane.

 

Ekspresowo z Olsztynka do Nidzicy

Na początku sierpnia bieżącego roku GDDKiA ogłosiła przetarg na budowędrogi ekspresowej S7 z Olsztynka do Nidzicy, wraz z budową obwodnicy Olsztynka.Zwycięzca przetargu zrealizuje inwestycję w systemie „Zaprojektuj izbuduj”.

 

Kto wybuduje S7 Olsztynek-Nidzica?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciuofert w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 z Olsztynka do Nidzicy. Swojeoferty cenowe złożyło pięć konsorcjów. Wszystkie przekroczyłybudżet zaplanowany przez GDDKiA na realizację tego zadania.

 

Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka

Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się ponad miliardowa inwestycjana drogach Warmii i Mazur – budowa ekspresowej S-7 na odcinkuOlsztynek-Nidzica wraz z budową obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowejS-51.

 

Kilkadziesiąt wariantów dla szesnastki

Olsztyński Oddział GDDKiA zakończył właśnie inwentaryzację przyrodnicządla zadania przebudowa drogi krajowej nr 16 na odcinku Sorkwity-Orzysz-Ełk. Jejwyniki będą stanowiły podstawę dalszych prac nad przygotowaniem przebudowydrogi. 17 lutego odbędzie się spotkanie z ekologami w tej sprawie. W sumie doanalizy jest ponad 40 wariantów przebiegu trasy.

 

Wakacyjny raport utrudnień na drogach krajowych

Wakacje to czas urlopów, ale też wzmożonej aktywności ekip budującychi remontujących drogi. Niestety ze zwiększoną aktywnością służbdrogowych, łączą się utrudnienia dla kierowców. Przed wakacyjnąpodróżą warto wziąć pod uwagę lokalne remonty dróg,zamknięte trasy i objazdy i uzbroić się w cierpliwość…

 

Znamy prawdopodobny przebieg szesnastki na Mazurach

Po blisko rok trwających pracach nad oceną oddziaływania na środowisko znamyjuż prawdopodobny wariant przebiegu drogi krajowej nr 16 na odcinkuMrągowo-Orzysz – Ełk.  W oparciu o raport o oddziaływaniu naśrodowisko oraz wielokryterialną analizę projektanci wytypowali wstępniewariant drogi najmniej kolidujący ze środowiskiem naturalnym na obszarze,przez który przebiega. Jest to wariant północny (III), omijającychroniony obszar Natura 2000 „Mazurska Ostoja ŻółwiaBaranowo” i przecinający jez. Tałty w okolicach miejscowościMrówki. Wskazany przez projektanta przebieg drogi, będzie po sprawdzeniurekomendowany przez GDDKiA we wniosku do decyzji środowiskowej.

 

Odkrycie na budowie S7

W trakcie robót ziemnych prowadzonych na budowie węzła Olsztynek, naskrzyżowaniu dróg S7 i 51 (obwodnica Olsztynka), odkryto przedmiotypochodzące z funkcjonującego w okolicy podczas II wojny  światowej obozujenieckiego Stalag 1B Hohenstein.

 

Debatują nad wariantem DK 16 Mrągowo - Orzysz - Ełk

Odbyło się posiedzenie Zespołu Opiniowania Projektów Inwestycyjnych,na którym zaprezentowano Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe(STEŚ) dla budowy drogi krajowej nr 16 Mrągowo-Orzysz-Ełk.

 

Philips zainwestuje w warmińsko-mazurskiej SSE

Dzięki rozszerzeniu granic Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej StrefyEkonomicznej w Kętrzynie zainwestuje Philips. Inwestycja o wartości 50 mln złpozwoli na utworzenie 70 nowych miejsc pracy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "warminsko mazurska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019