Wyszukiwałeś:

wypadki

. Znaleziono 407 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: wypadki

Spróbuj też wyszukać: krajowa76 wypadki 2 marca 2010 wypadki 8maj2010

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 407 wszystkich):

Inteligentnie ratować życie

Wypadki samochodowe są wpisane w codzienność motoryzacyjnego świata. Dużaczęść z nich kończy się tragicznie, chociaż wiele mogłoby nie mieć takstrasznych skutków gdyby pomoc nadeszła w czas. Od wielu lat na StarymKontynencie są podejmowane inicjatywy na rzecz zwiększenia skutecznościdziałania służb ratunkowych, w tym jedna ruszyła właśnie w naszym kraju.

 

Prawo jazdy to nie licencja na zabijanie

Codziennie młodzi kierowcy zabijają na drogach 3 osoby. Choć brzmi to możebrutalnie, to jednak statystyki są jednoznaczne. Dlatego II etap kampanii"Użyj wyobraźni" skierowany jest do niedoświadczonychkierowców między 18 a 24 rokiem życia.

 

Sierżanty ostrzegają

Na zlecenie opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych iAutostrad na szczególnie niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 40pomiędzy Wierzchem a Mochowem zamontowane zostało dodatkowe oznakowaniemające poprawić bezpieczeństwo.

 

Dzieci wciąż giną na drogach

W ubiegłym roku w Polsce miało miejsce 5.050 wypadków drogowych zudziałem dzieci w wieku do 14 lat. W zdarzeniach tych 128 dzieci poniosłośmierć, a 5.058 doznało obrażeń.

 

Tracimy 30 miliardów przez wypadki

Nadmierna prędkość, kiepski stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwikierowcy, a także kiepska infrastruktura w głównej mierze zagrażająbezpieczeństwu ruchu drogowego w naszym kraju. A tylko przez wypadki drogowepolska gospodarka traci rocznie nawet 30 miliardów złotych.

 

Średnio 13 tys. zł odszkodowania

Średnie odszkodowanie wypłacane w Polsce za nieubezpieczonego lubniezidentyfikowanego sprawcę wypadku przekroczyło w ubiegłym roku 13 tys. złi jest prawie trzykrotnie wyższe niż świadczenie z komunikacyjnego OCwypłacane przez firmy ubezpieczeniowe. Powód? Ogromny udziałszkód osobowych (ponad 80 proc.) w świadczeniach za wypadki spowodowaneprzez sprawców bez polisy OC i tych, którzy zbiegli z miejscakolizji.

 

Nie dmuchniesz ? nie pojedziesz

Największą plagą polskich dróg wciąż bez najmniejszych wątpliwościpozostają pijani kierowcy. Dlatego też każda próba ograniczenia ichliczby jest warta zastanowienia. Być może skutecznym rozwiązaniem będzieelektroniczy system ilteQ, opracowany przez firmę Noidss, a którypozwala uruchomić samochód tylko trzeźwym kierowcom.

 

Ani jednej ofiary śmiertelnej

236 wypadków, 21 osób zabitych i 298 rannych – topodsumowanie świątecznego weekendu na polskich drogach. Niezwykła byłaniedziela, kiedy to - po raz pierwszy od kilku lat - nie było ani jednej ofiaryśmiertelnej w wypadkach drogowych.

 

Śmiertelne wypadki - jak i kiedy?

Wypadki ze skutkiem śmiertelnym należą do najtragiczniejszych zdarzeńdrogowych. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – w  Polsce w 2012roku co jedenasty wypadek był wypadkiem z ofiarami śmiertelnymi. Co i kto jestprzyczyną takich wypadków? Które dni tygodnia są statystycznienajmniej bezpieczne?

 

Wypadki w Polsce kosztują nas... 30 miliardów złotych

Aż 30 miliardów złotych kosztują nas wszystkie wydatki - służbratowniczych, służby zdrowia, ubezpieczalni, inne straty materialne -związane z wypadkami na polskich drogach, nie licząc bólu i cierpieniapo stracie najbliższych. To niemal 2 proc. polskiego PKB.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021