Wyszukiwałeś:

zimowe

. Znaleziono 387 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zimowe

Spróbuj też wyszukać: opony zimowe jakie opony maja rozmiary zimowe listopad marzec

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 387 wszystkich):

Zimowy kodeks drogowy

Zamierzasz spędzić ferie zimowe za granicą? I na dodatek wybierasz się wgóry? Sprawdź, w których regionach Europy po przyjemnościbiałego szaleństwa trzeba wyruszać uzbrojonym w opony zimowe i jakichprzepisów trzeba tam przestrzegać. Nie wszędzie bowiem są one takiesame.

 

Zimówki - czy już zmieniać?

Końcówka października, mroźne poranki i wieczory, pierwsze zapowiedzimożliwych opadów śniegu - czy to już najwyższy czas, aby odkurzyćswoje zimowe opony i udać się do wulkanizatora w celu ich założenia donaszego auta? Odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna. Do tematu terminuzmiany opon należy bowiem podejść ze sporą dawki ostrożności.

 

Gdzie i kiedy na zimówkach?

W Polsce nie obowiązują jednoznaczne przepisy nakazujące kierowcom wymianęopon z letnich na zimowe, kiedy na drogach panują ekstremalne warunkiatmosferyczne. W Europie jest jednak gro krajów, w których takiewymogi istnieją, a niedostosowanie się do nich może grozić nie tylkootrzymaniem mandatu, ale też trafieniem za kratki. Nim wyruszymy na ferie wartosprawdzić, czego możemy się spodziewać w zimowych miesiącachpodróżując za granicą.

 

Opony zimowe - wymóg i zdrowy rozsądek

Wyjeżdżając za granicę kierowcy powinni pamiętać, że zasady dotyczące wyposażenia autobusów i ciężarówek w opony zimowe nie sąjednakowe w całej Europie.

 

Zimówki - czy już czas?

Zastanawiacie się już nad zmianą ogumienia w Waszym aucie na zimowe? A możejuż jeździcie na takich oponach? Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimypozostał jeszcze ponad miesiąc, to jednak najczęściej właśnie wlistopadzie mamy do czynienia z pierwszymi atakami prawdziwej zimy. Czy więcjuż mamy umawiać się w zakładzie wulkanizacyjnym?

 

Większy wybór zimówek dla ciężarowych

Zapotrzebowanie na opony zimowe do samochodów ciężarowych wzrosło poostatnich ciężkich zimach oraz po wprowadzeniu w Niemczech nowychprzepisów dotyczących opon zimowych. Dlatego też firma Continentaluzupełniła linię opon zimowych Scandinavia 2 o pięć nowych rozmiarówopon.

 

Zimówki jednak obowiązkowe?

Nasi posłowie postanowili zadbać o nasze bezpieczeństwo. Nie pierwszyzresztą raz. Tym razem wymyślili sobie, że jeśli zimą wszystkie jeżdżącepo drogach naszego kraju auta będą wyposażone w zimowe ogumienie, to liczbawypadków znacznie spadnie. A dla niestosujących się do tego pomysłuprzewidzieli kary w wysokości 500 zł.

 

Na zimówkach za granicą

Jeśli zamierzasz spędzić ferie zimowe poza granicami kraju, warto wiedziećgdzie i w jakim okresie w poszczególnych państwach Europy należyporuszać się na oponach zimowych, a w których takiego obowiązku niema.

 

Obowiązkowe opony zimowe - zobacz gdzie

W naszym kraju pomysł, by wprowadzić obowiązkowe opony zimowe, nie zyskałwystarczającego poparcia, co jednak nie oznacza, że tak jest w całej Europie.Zobacz, w których europejskich krajach taki obowiązek w miesiącachzimowych istnieje.

 

Wyjazd na narty - przepisy w Europie

Uczniowie szkół w niektórych województwach rozpoczęlijuż zimowe ferie. Za chwilę dołączą inne województwa, a okres feriizimowych potrwa do końca lutego. Przez ten czas wiele osób wyjedzie nanarty do europejskich kurortów. Zobacz, jakie przepisy obowiązują wnajchętniej odwiedzanych przez Polaków krajach.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020