Wyszukiwałeś:

zintegrowany X

system X

bezpieczenstwa X

transportu X

. Znaleziono 5 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zintegrowany system bezpieczenstwa transportu

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 5 z 5 wszystkich):

ZEUS: bezpieczeństwo zintegrowane

Na polskich uczelniach powstaje unikalny projekt integracji systemówbezpieczeństwa czterech gałęzi transportu: drogowego, kolejowego, lotniczegoi wodnego. Ten trzy letni projekt badawczy pod kryptonimem ZEUS, realizowany nazlecenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to pierwsza tego typu koncepcjaw Europie.

 

Wypadki samochodów ciężarowych mogą być kwestią przeszłości

Według najnowszego raportu Stowarzyszenia Europejskich ProducentówSamochodowych ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association), 40000 osób ginie na drogach Europy każdego roku, co oznacza ponad 100śmiertelnych ofiar dziennie. Choć statystyki są tragiczne, to trzebapamiętać, że w ciągu ostatnich 30 lat trzykrotnie wzrosło natężeniaruchu drogowego, a mimo to liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowychw Europie została w tym samym czasie ograniczona o połowę, To przedewszystkim zasługa rozwoju technicznego.

 

Orlen Transport inwestuje pół miliona w system GPS

Każda autocysterna z floty Orlen Transport, spółki grupy PKNOrlen, będzie mieć do końca września zamontowane urządzenie GPS. Dziękitemu firma będzie mogła na bieżąco śledzić pracę kierowców. Zyskateż informacje o trasie pojazdu i rozładunku towaru.

 

MAN: projekt poprawy bezpieczeństwa na drogach AKTIV zakończony sukcesem

MAN Nutzfahrzeuge i partnerzy programu naukowo-badawczego AKTIV zakończyliczteroletnie badania w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Partnerzyprojektu opracowują inteligentne systemy wspomagania w ruchu drogowym,które w przyszłości mogą się przyczynić do znacznego obniżeniaryzyka powstawania korków i wypadków na drogach.

 

UE wprowadza Inteligentny system transportowy

Parlament Europejski zatwierdził nowe ramy prawne, w tym dyrektywy regulującewprowadzanie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Europie. To pierwszykrok do budowy zunifikowanego ITS na terytorium Unii Europejskiej. 

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "zintegrowany system bezpieczenstwa transportu".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019