Wyszukiwałeś:

zwrot X

VAT X

. Znaleziono 40 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zwrot VAT

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 40 wszystkich):

Wątek na forum: VAT do zwrotu?!

I znowu będą oddawać pieniądze przedsiębiorcom, bo sprawa jak widać jest przegrana i to kwestia czasu, kiedy Trybunał Sprawiedliwości nakaże zmienić przepisy, a ludzie pobiegną do US z wnioskami o zwrot pieniędzy za nienależnie zapłacony VAT. Cierpliwość popłaca - sam wiem, bo 2 lata czekałem na ...

 

Wątek na forum: MF wyjaśnia ponownie zasady zwrotu VAT

ustawy, paragrafy, artykuly, a nie można napisac poprostu kto moze starac sie o zwrot Vat, jakie musi spelniac warunki, jakie miec dokumenty, ile ma na to czasu.... ~podatnik

 

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

Ministerstwo Finansów idzie na rękę firmom

Ubieganie się o zwrot VAT od zakupionego samochodu firmowego oraz paliwa doniego nie będzie wymagać korekty w podatku dochodowym - wynika ze stanowiskaMinisterstwa Finansów.

 

Zwrot VAT od aut z kratką

Choć od wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie prawa doodliczania podatku VAT od paliw wykorzystywanych do napędu samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej minęły już dwa miesiące,wciąż sporo było sprzeczności, jak należy interpretować ten wyrok. Pismowydane przez Ministerstwo Finansów powinno pomóc wyjaśnić tękwestię.

 

MF wyjaśnia ponownie zasady zwrotu VAT

Kwestia zwrotu podatku VAT od zakupionego paliwa do samochodów osobowychwykorzystywanych w działalności gospodarczej w wyniku orzeczenia ETS wciążwzbudza szereg pytań i wątpliwości. Ministerstwo Finansówopublikowało kolejną interpretację dotyczącą trybu zwrotu orazoprocentowania nadpłat.

 

Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Wyrok WSA w Krakowie mógłby oznaczać rewolucję w temacie podatku VATod samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej.Mógłby, gdyby nie zapowiedziana skarga kasacyjna od wyroku, gdyż MF niezgodzi się, by możliwość odliczenia pełnego VAT przysługiwała dlawszystkich pojazdów używanych w firmach.

 

Jaka przyszłość "kratek"?

Czy zgoda Komisji Europejskiej na zawieszenie możliwości odliczania pełnegopodatku VAT od samochodów z kratką definitywnie oznacza już ich koniec?Czy może jest szansa, że dalej będzie opłacalny ich zakup?

 

Związek Dealerów krytykuje MF

Związek Dealerów Samochodów apeluje do Rady Ministrów RP ozaniechanie prac nad likwidacją możliwości odliczenia podatku VAT odsamochodów z tzw. kratką.

 

Bankowóz typu C - nowy sposób na VAT

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że czasy odpisywania całegopodatku VAT pójdą w niepamięć z powodu zmiany ustawy. Okazuje się,że za pomocą sprytnej modyfikacji można zmienić nasz samochód wbankowóz typu C, dzięki czemu znów możliwe będziezaoszczędzenie 23 procent.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "zwrot VAT".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019