Wyszukiwałeś:

zwrot

. Znaleziono 199 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: zwrot

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 199 wszystkich):

Wątek na forum: VAT do zwrotu?!

I znowu będą oddawać pieniądze przedsiębiorcom, bo sprawa jak widać jest przegrana i to kwestia czasu, kiedy Trybunał Sprawiedliwości nakaże zmienić przepisy, a ludzie pobiegną do US z wnioskami o zwrot pieniędzy za nienależnie zapłacony VAT. Cierpliwość popłaca - sam wiem, bo 2 lata czekałem na ...

 

Wątek na forum: Zwrot akcyzy - krok po kroku

...ja dostałam zwrot akcyzy 23.04.2008., bez odsetek bo sie nie należały, 19 lipca weszła ustawa regulująca zwrot nadpłaty akcyz i odsetek od dnia powstania nadpłaty, a więc złożyłam wniosek o wznowienie postępowania o należne odsetki, lecz naczelnik uznał, że nie ma ono znaczenia w całości odmów...

 

I co z tą akcyzą?

Kiedy już prawie rok temu (18 stycznia 2007 r.) Europejski TrybunałSprawiedliwości stwierdził, iż pobierana akcyza za używane samochody byłaniezgodna z prawem wspólnotowym, setki tysięcy, jeśli nie milionyprywatnych importerów liczyło na szybki zwrot nadpłaconego podatku.Jednak do dziś wciąż nie uchwalono ustawy, która reguluje zasadyzwrotu akcyzy.

 

Ustawa o zwrocie akcyzy uchwalona!

W końcu, po blisko półtora roku od niekorzystnego dla polskiegopaństwa werdyktu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, uchwalona zostałaustawa regulująca zwrot akcyzy pobieranej przy nabyciu samochodu starszego niżdwuletniego w kraju UE.

 

Zwrot akcyzy - krok po kroku

W końcu, po blisko półtora roku od wyroku Europejskiego TrybunałuSprawiedliwości, w życie wchodzi ustawa regulująca zwrot podatku akcyzowegood sprowadzonych z zagranicy używanych samochodów. Ci, którzyjeszcze tego nie zrobili, mogą starać się teraz o zwrot niesłusznie pobranejakcyzy. Ci, którzy już odzyskali podatek, ale w niższej wysokości,mogą ubiegać się o brakującą część.

 

ETS: Będzie można ubiegać się o zwrot VAT

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że wprowadzone przez Polskęograniczenia w odliczeniu podatku VAT od nabywanego paliwa do samochodówwykorzystywanych w działalności gospodarczej są niezgodne z prawem unijnym.Wyrok ten oznacza, że tysiące polskich firm będzie mogło starać się ozwrot podatku.

 

Ministerstwo Finansów idzie na rękę firmom

Ubieganie się o zwrot VAT od zakupionego samochodu firmowego oraz paliwa doniego nie będzie wymagać korekty w podatku dochodowym - wynika ze stanowiskaMinisterstwa Finansów.

 

Zwrot VAT od wszystkich aut firmowych?

Wyrok WSA w Krakowie mógłby oznaczać rewolucję w temacie podatku VATod samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej.Mógłby, gdyby nie zapowiedziana skarga kasacyjna od wyroku, gdyż MF niezgodzi się, by możliwość odliczenia pełnego VAT przysługiwała dlawszystkich pojazdów używanych w firmach.

 

Jest pomysł na zwrot nadpłaty za kartę pojazdu

Na wczorajszym posiedzeniu Sejmu wiceminister infrastruktury TadeuszJarmuziewicz zdradził, iż jest wspólny z resortem finansówpomysł, by roszczenia o zwrot nadpłaty za kartę pojazdu pokrywać w częściz rezerwy subwencji ogólnej.

 

UOKIK ukarał dwóch ubezpieczycieli

Zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego przysługuje każdemuposzkodowanemu kierowcy – stwierdziła Prezes UOKiK, wydając decyzjeprzeciwko Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń oraz Uniqa. Urząd uznał, żeubezpieczyciele bezprawnie ograniczają odpowiedzialność i nałożyłałącznie ponad 12 mln zł kary.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018