Wyszukiwałeś:

opon

. Znaleziono 1358 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: opon

Spróbuj też wyszukać: test opony letnie opony

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1358 wszystkich):

Dębica ogranicza produkcję opon ciężarowych

Firma Oponiarska Dębica S.A. ogranicza wielkość produkcji opon ciężarowychw I kwartale 2009 r. W związku z tym na wydziale produkcji opon ciężarowychwprowadzone zostało 14 dni postoju produkcyjnego w marcu 2009 r., co obniżywielkość produkcji opon ciężarowych w 2009 roku o 4,3% w stosunku dowcześniej planowanej na ten rok.

 

Continental: rynek opon zwalnia

Według szacunków Continentala, polski rynek opon dosamochodów osobowych, dostawczych i z napędem 4x4 zwolni w tym roku ookoło cztery procent.

 

Ponad 100 milinów opon z olsztyńskiej fabryki Michelin

W olsztyńskiej fabryce opon Michelin wyprodukowano 100-milionową oponę do autosobowych. Jubileuszowa opona to model Latitude HP Tour 215/70 - przeznaczony dosamochodów z napędem na 4 koła.

 

Goodyear: rynek opon ciężarowych w 2009 r.

Rynek opon ciężarowych jest ściśle związany z kondycją rynku usługtransportowych. Ten ostatni w ubiegłym roku zanotował w naszym kraju dotkliwybo ponad ponad 30% spadek. Choć i tak był on niższy niż w innycheuropejskich krajach. Konsekwencją kryzysu rynku transportowego było nie tylkozałamanie sprzedaży pojazdów ciężarowych ale także mocne zawirowaniana rynku opon.

 

Udany początek roku na rynku opon ciężarowych

Wyniki pierwszych trzech miesięcy 2011 roku na rynku oponiarskim są bardzopomyślne. W tym czasie w Europie sprzedano o 12,3% opon więcej niż wanalogicznym okresie ubiegłego roku. Również w Polsce odnotowanowzrost, który osiągnął 18,7%. Rozwoju branży nie zahamowałyhorrendalne ceny kauczuku, które w pierwszych dniach kwietnia 2011 r.wynosiły już 5,3 dolara za kilogram (ok. 14,60 zł/kg), czyli prawie dwa razywięcej niż w roku poprzednim

 

Z wizytą w fabryce opon ciężarowych Bridgestone

Kilkudziesięciu dziennikarzy branży motoryzacyjnej przybyło 18 październikana zaproszenie firmy Bridgestone do jej fabryki opon ciężarowych iautobusowych w Stargardzie Szczecińskim, która mieści się na tereniePomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Celem spotkania było przedstawieniezaproszonym gościom działalności, organizacji produkcji i zasadfunkcjonowania fabryki, a także prezentacja jej najnowszych produktów.

 

Nie doceniamy znaczenia opon

Polacy nie doceniają codziennego znaczenia opon i mają małą świadomośćprawidłowego ich użytkowania oraz wpływu na bezpieczeństwo jazdy i koszty.Takie są najważniejsze spostrzeżenia wynikające z badania na tematświadomości znaczenia opon dla bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,przeprowadzonego przez Millward Brown dla Polskiego Związku PrzemysłuOponiarskiego.

 

Po zmianie opon - jak przechowywać?

Choć zima jeszcze nie zaatakowała, wielu kierowców już zdecydowałosię na wymianę opon na zimowy komplet. I słusznie, w końcu przy pierwszychopadach śniegu będzie już za późno. Nie każdy jednak wie, jaknależy postępować ze zdjętym właśnie kompletem opon.

 

Droższa wymiana opon, ale będzie bezpieczniej

Komisja Europejska co rusz ingeruje w różne dziedziny życia, w tym i wsektor motoryzacji. Dba m.in. o bezpieczeństwo oraz o ochronę środowiska. Itaki właśnie cel przyświeca nowemu, obowiązkowemu wyposażeniusamochodów - czujnikom ciśnienia w oponach. Tyle że spowodująjednocześnie wzrost kosztów wymiany opon.

 

Coraz więcej opon z Polski

Branża oponiarska w Polsce, podobnie jak i cały rynek częścimotoryzacyjnych, ma się coraz lepiej. Dziennie produkowanych jest 100 tysięcyopon. Większość trafia na eksport, choć rośnie również popytkrajowy.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021