Wyszukiwałeś:

projekty X

drogowe X

drogi X

krajowe X

droga X

krajowa X

8 X

. Znaleziono 61 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: projekty drogowe drogi krajowe droga krajowa 8

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 61 wszystkich):

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska

W tym roku rozpoczną się dwie potężne inwestycje drogowe w regionie Płocka.Drogowcy przymierzają się do budowy obwodnic Gostynina w ciągu DK nr 60 a nakrajowej ‘siódemce’ rozbudują obwodnicę Płońska.

 

Krajowa ósemka ‘pod opieką’

Od wiosny na krajowej ‘ósemce’ rozpoczną się szerokozakrojone działania prowadzące do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego."Bezpieczeństwo albo śmierć" – to nazwa pilotażowegoprojektu przygotowanego przez Ministerstwo Transportu i Generalną DyrekcjęDróg Krajowych i Autostrad.

 

Bezpieczniej na drogach krajowych

Drogi krajowe to zaledwie 5% wszystkich dróg w Polsce, jednak ze względuna duże natężenie ruchu generują aż 40% wszystkich wypadków w kraju.Ministerstwo transportu i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradrozpoczynają program poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Gruntowna przebudowa DK 44

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowiepoinformowała o rozpoczętych konsultacjach społecznych w sprawie rozbudowydrogi krajowej nr 44 na 57 km odcinku z Oświęcimia do Krakowa.

 

Przetarg na obwodnicę Gostynina

Czekająca od blisko 20 lat na realizację inwestycją związana z budowąprawie 9 km obwodnicy Gostynina, staje się coraz bardziej realna. Do przetarguna budowę drogi zgłosiły się cztery firmy.

 

Jak najlepiej obejść Szczecin?

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina powoli zaczyna nabierać konkretnychzarysów. Wiadomo już jak zakreślony został „korytarz”,którym zostanie poprowadzone projektowane obejście oraz jakie sąwarunki techniczne i projektowane rozwiązania komunikacyjne.

 

Zakopianka bez szans na rozbudowę?

Z korkami na popularnej Zakopiance kierowcy borykają się od dawna i conajgorsze w najbliższym czasie nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Jak narazie o nowoczesnej trasie wiodącej w na Podhale przyjdzie tylko pomarzyć,ponieważ pod znakiem zapytania stoi przebudowa trasy na odcinku Poronin –Zakopane (droga krajowa nr 47). - Zbyt wiele jest w tej sprawie niewiadomych, bypokusić się o podawanie jakichkolwiek terminów. Nie wiadomo nawet, czyw ogóle droga będzie przebudowywana – dodaje Magdalena Chacaga zGDDKiA w Krakowie.

 

Obwodnica Kłodzka do zaprojektowania

23 wykonawców zgłosiło się do zaprojektowania obwodnicy Kłodzka.Najkorzystniejszą ofertę o wysokości ok. 1 mln zł złożyła firma Trakt Sp.Z o.o., najdroższą zaś firma Scott Wilson – 5,8 mln zł. Projektowanaobwodnica ma na celu połączenie dróg krajowych nr 8, 33 i 46 nakierunku północ-południe. Koncepcja zakłada poprowadzenie obwodnicy pozachodniej stronie Kłodzka oraz wykonanie tzw. łącznika drogi krajowej nr 46po wschodniej stronie miasta.

 

Zaprojektują obwodnicę Kłodzka

Firma TRANSPROJEKT Krakowskie Biuro Projektów Dróg i MostówSp. z o.o. zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej dla: "Budowyobwodnicy m. Kłodzko w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem drogikrajowej nr 46". Projekt będzie kosztował ponad 1,7 mln zł. Projektobwodnicy Kłodzka powstanie w ciągu  21 miesięcy od podpisania umowy.Budowa obwodnicy Kłodzka mogłaby rozpocząć się w pierwszympółroczu  2012  roku.

 

Inteligentny system monitoringu dróg Podhala

Już w drugiej połowie 2011 roku sieć dróg krajowych iwojewódzkich oraz wybrane powiatowe na Podhalu będą objęteinteligentnym systemem sterowania ruchem. Monitoring będzie obejmowaćnatężenie ruchu, warunki atmosferyczne czy stan nawierzchni na wszystkichdrogach ujętych w systemie. Dzięki temu kierowca dowie się czy na trasie niema wypadku, czy droga jest przejezdna, gdzie jest ślisko i gdzie należyzdjąć nogę z gazu.  Wszytko po to by usprawnić ruch na Podhalu.Realizacja projektu pochłonie ponad 4,8 miliona złotych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "projekty drogowe drogi krajowe droga krajowa 8".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019