Wyszukiwałeś:

przemysl X

motoryzacyjny X

gospodarka X

. Znaleziono 157 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: przemysl motoryzacyjny gospodarka

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 157 wszystkich):

Polski przemysł motoryzacyjny

Od roku 1990 obserwowany jest dynamiczny wzrost produkcji i eksportu branżymotoryzacyjnej. Cała branża motoryzacyjna jest liderem sektora produkcyjnego wPolsce, który napędza koniunkturę gospodarczą.

 

Słowacy chcą rąk do pracy

Za dwa lata, kiedy fabryki PSA Peugeot-Citroen w Trnawie i Hyundaia w Tepliczcenad Vahom osiągną pełną moc, a zakłady Volkswagena pod Bratysławązwiększą produkcję, na Słowacji z taśm będzie zjeżdżać 900 tysięcysamochodów rocznie. Ktoś musi je robić. Na przykład Polacy - pisze"Rzeczpospolita".

 

Motoryzacja przebojem polskiego eksportu

W ciągu pierwszego półrocza br. przemysł motoryzacyjny w Polscewyeksportował produkty na łączną wartość blisko 6,89 mld euro. Wartośćta jest wyższa o ponad 1,34 mld euro od uzyskanej w analogicznym okresie rokupoprzedniego, co daje wzrost o ponad 24%.

 

Samochody, silniki, części - motoryzacyjne 'ciepłe bułeczki'

W okresie styczeń-lipiec br. przemysł motoryzacyjny w Polsce wyeksportowałprodukty na łączną wartość ponad 8 mld euro. Największym popytem narynkach europejskich cieszą się samochody osobowe i samochodytowarowo-osobowe, części i komponenty oraz silniki wysokoprężne. Ichłączny udział w eksporcie branży wyniósł prawie 87 proc.

 

PAIiIZ: sektor motoryzacyjny odradza się w szybkim tempie

Od stycznia do końca lutego w Polsce przybyło 44 798 nowych samochodówosobowych, o 21,6 proc. więcej niż w roku 2006. Tylko w lutym Polacy kupiliponad 22 tysiące nowych aut, tj. o 3,3 proc. mniej niż w styczniu i ponad 21,3proc. więcej niż w rok wcześniej - podaje serwis informacyjny PolskiejAgencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Dobre rozwiązania dla motobranży?

- Przemysł motoryzacyjny, na który składają się zarównoprodukcja samochodów, jak i branża dealerska, odgrywa znaczącą rolę wpolskiej gospodarce, dlatego w rządowym pakiecie antykryzysowych działańprzygotowaliśmy rozwiązania również dla tego sektora - powiedziaławiceminister gospodarki Grażyna Henclewska otwierając Konferencję PolskichDealerów Samochodowych, 23 listopada br. w Warszawie.

 

Inwestycje, przemysł, budownictwo napędzają naszą gospodarkę

Ministerstwo Gospodarki oczekuje, że w całym 2011 r. gospodarka będzie sięrozwijała w tempie przekraczającym 4 proc. (4,2 proc). Zgodnie z szacunkamiGUS, PKB w I kwartale 2011 r. był wyższy o 4,4 proc. w porównaniu z Ikwartałem 2010 r.

 

Rusza program wspierania inwestycji

Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej nalata 2011-2020, przyjęty został przez Radę Ministrów w dniu 5 lipca2011. Jego celem jest wzrost innowacyjności oraz konkurencyjności polskiejgospodarki poprzez wspieranie nowych inwestycji realizowanych przez polskie izagraniczne firmy. W ramach programu około 727 mln zł zostanie przeznaczonychna wsparcie tworzenia nowych miejsc pracy i realizację nowych inwestycji.

 

Polska gospodarka zwalnia tempo

Zaprezentowane przez GUS dane dotyczące produkcji przemysłowej pokazują, iżPolska wchodzi w okres spowolnienia gospodarczego - uważa organizacjaPracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Mimo kryzysu nadal inwestują w Polsce

W latach 2007-2010 napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polskibył dodatni. Pomimo światowego kryzysu Polska pozostała jedną z najbardziejatrakcyjnych lokalizacji dla inwestycji zagranicznych i (wg UNCTAD) poprawiłaswoją pozycję wśród największych krajów UE przyjmujących BIZ:z 11 miejsca w 2007 r. awansowała na 8 w 2010 r.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "przemysl motoryzacyjny gospodarka".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021