Wyszukiwałeś:

resort

. Znaleziono 193 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: resort

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 193 wszystkich):

S-8 przez Łódź

Wszystko wskazuje na to, że przyszła droga ekspresowa S8 pobiegnie przezŁódź. Mimo różnych propozycji GDDKiA, za przebiegiem S8 przez Łódź,Pabianice, Łask, Zduńską Wolę i Sieradz opowiedzieli się przedstawicieleresortów transportu i obrony narodowej.

 

Resort Skarbu przyłączy się do protestu FSO

Resort Skarbu przyłączy się do protestu fabryki FSO na Żeraniu przeciwograniczeniu przez Brukselę produkcji aut.

 

Fałszywy alarm, nie będzie opóźnień w budowie?

Już w przyszłym tygodniu pod obrady Rady Ministrów ma trafić ustawa,przygotowywana przez resort środowiska, mająca dostosować nasze prawo dounijnych wymogów, co pozwoli na kontynuację budowy dróg. Wedługurzędników nie będzie opóźnień w realizacji inwestycji.

 

Rozmawiali o dolnośląskich drogach

Wiceminister infrastruktury uczestniczył w spotkaniu, podczas któregorozmawiano o realizacji inwestycji drogowych w województwiedolnośląskim. Resort infrastruktury przygotowuje obecnie opracowaniadotyczące przyszłości dróg w Polsce.

 

Drogowa dyrekcja bez dotacji

W marcu zakończony został konkurs, w którym o dofinansowanie, przedewszystkim miejskich obwodnic, walczyły miasta oraz Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad. Po zakończeniu konkursu i w trakcie ocenywniosków, resort infrastruktury podjął decyzję o odsunięciu GDDKiA odwalki o łącznie 300 mln euro wsparcia. Ponadto przyjęto zasadę, że jednomiasto może uzyskać dotację tylko na jedną inwestycję.

 

Zmiany w VAT ale nie dla wszystkich

Zmiany w zakresie VATu od aut służbowych (w tym tzw. aut z kratką) nieobejmą pojazdów typu kombi czy van - służących głównie doprzewozu ładunków nawet tych umożliwiających przewóz pięciuosób. W ich przypadku nadal będzie możliwe odliczenie pełnej kwotyVATu, zawartej w cenie samochodu - podaje IBRM Samar.

 

Znowu "mieszają" w odliczeniach VAT od aut

Możliwość odliczania podatku VAT od zakupu samochodów wykorzystywanychw prowadzonej działalności gospodarczej, a także od paliwa do nich, od latjest przedmiotem częstych zmian, które utrudniają życieprzedsiębiorcom. Resort finansów zapowiada kolejne zmiany, któredla części firm mogą okazać się korzystne, dla części zaś...niekorzystne.

 

Resort finansów przeciwko dopłatom do nowych aut

W grudniu informowaliśmy o projekcie Związku Dealerów Samochodówwprowadzającego system dopłat przy zakupie nowego samochodu i jednoczesnegozezłomowania starego, ponad 15-letniego. Dziś już wiemy, że, póki co,pomysł ten nie ma szans na realizację. Sprzeciw wyraziło bowiem MinisterstwoFinansów.

 

Polska zachęca Fiata do nowych inwestycji

Resort gospodarki cały czas rozmawia z Fiatem o ściągnięciu produkcji nowychmodeli do fabryki w Tychach i zapewnia, że "nie są to negocjacjebezowocne". Powodzenie tych rozmów zależy nie tylko od tego, jakimodel biznesowy przyjmie włoski koncern, ale też od tego, jak Polska zachęciWłochów do większego zaangażowania w kraju. Nie ma mowy o dotacjach napoziomie konsumenckim, ale resort oferuje wsparcie doposażenia fabryk. Decyzjenajwcześniej pod koniec roku.

 

viaToll: jeden dzień, jedna kara

Resort transportu przygotował projekt nowelizacji przepisów o poborzeopłat na drogach. Zmiany dotyczyć będą kar. Sprecyzowane zostanie, kiedyukarany zostanie kierowca, a kiedy przewoźnik. Zmiany będą też dotyczyćczęstotliwości nakładania kar. W ciągu jednego dnia za przewinienie będziemożna dostać tylko jedną karę.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019