Wyszukiwałeś:

vat X

auta X

samochod X

firmowy X

resort X

finansow X

ministerstwo X

finansów X

. Znaleziono 9 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: z.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: vat auta z samochod firmowy resort finansow ministerstwo finansów

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 9 z 9 wszystkich):

Zbliża się koniec kratek

Ministerstwo Finansów uzyskało zgodę Unii Europejskiej, by na okrestrzech lat zawiesić możliwość odliczania podatku VAT od paliwa zakupowanegodo tzw. aut z kratką.

 

Koniec "kratek"!

Na piątkowym posiedzeniu Sejmu przegłosowana została nowelizacja ustawy oVAT, zgodnie z którą zmieniają się zasady odliczania tego podatku wprzypadku nabycia samochodów osobowych oraz paliwa do nich. Zmiany te sąjednak czasowe, a poza tym wciąż wzbudzają wiele kontrowersji.

 

Bankowozy już oficjalnie z homologacją

Infiniti, jako pierwsza marka na polskim rynku, uzyskało homologację M1 natrzy swoje modele, które mogą być sprzedawane jako bankowozy typu C.Oznacza to, że już bez żadnych obaw kupujący je przedsiębiorcy będą mogliodliczać cały VAT od ich zakupu oraz paliwa do nich.

 

Jest decyzja w sprawie aut z kratką!

Ministerstwo Finansów poinformowało, że podjęta została kierunkowadecyzja, co do losów odliczenia podatku VAT od tzw."samochodów z kratką" po 1 stycznia 2013 r. Resortfinansów podjął działania w celu przedłużeniu okresu zawieszeniamożliwości pełnego odliczenia VAT od "aut z kratką" do końca roku2013 poprzez kolejną zmianę ustawy o podatku od towarów i usług.

 

Znowu "mieszają" w odliczeniach VAT od aut

Możliwość odliczania podatku VAT od zakupu samochodów wykorzystywanychw prowadzonej działalności gospodarczej, a także od paliwa do nich, od latjest przedmiotem częstych zmian, które utrudniają życieprzedsiębiorcom. Resort finansów zapowiada kolejne zmiany, któredla części firm mogą okazać się korzystne, dla części zaś...niekorzystne.

 

Wojna o VAT od aut trwa

Ta decyzja Komisji Europejskiej może sprawić, że od przyszłego roku znowu dołask powrócą "kratki". Chyba że Ministerstwo Finansówzdecyduje się na jakiś bardziej redykalny krok i umożliwi na przykładprzedsiębiorcom odliczanie pełnego podatku VAT od wszystkich pojazdówzakupionych na firmę.

 

Walka o pełne odliczenie VAT od aut trwa

Polski rząd wnioskuje do Komisji Europejskiej o możliwość wprowadzeniakolejnego okresu przejściowego, jeśli chodzi o odliczanie podatku VAT przyzakupie auta na firmę, a tymczasem IBRM Samar wraz ze ZwiązkiemDealerów Samochodów przesłały do Ministerstwa Finansówpropozycję innego uregulowania przepisów w tym zakresie.

 

VAT od aut: Znowu szykuje się zamieszanie

Rząd chce, by ograniczone prawo do odliczenia VAT przy nabyciu i leasingusamochodów, a także paliwa, obowiązywało przez kolejnych pięć lat.Minister finansów złożył wniosek w tej sprawie do KomisjiEuropejskiej. Nie wiadomo jednak, czy unijni urzędnicy zdążą go rozpatrzyćprzed 1 stycznia 2014 r.

 

"Dość chaosu w podatku VAT" - list otwarty ZDS do MF

Dość chaosu, trzeba natychmiast określić datę zmian w prawie o VAT - ztakim przesłaniem do nowego Ministra Finansów zwrócił się wliście otwartym Związek Dealerów Samochodów.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "vat auta z samochod firmowy resort finansow ministerstwo finansów".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018